CHROŃ SWÓJ GŁOS – potwierdź głos oddany w wyborach przez Internet i kontroluj wybory z pilnujwyborów.pl!

Szanowni Państwo, Działacze
i Sympatycy

Wiele wskazuje na to, że wybory na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się 28 czerwca. Niezależnie jednak od daty i formuły wyborów, stworzyliśmy system głosowania internetowego i kontroli procesu wyborczego.

Akcja PilnujWyborów.pl działa pełną parą! W tak specyficznych okolicznościach, postawiliśmy sobie za zadanie dopilnowanie uczciwości procesu wyborczego oraz udostępnienie nowej funkcjonalności w systemie pilnujwyborow.pl, dzięki której każdy wyborca będzie mógł potwierdzić oddany przez siebie głos.

Zapowiadane przez Rząd RP wybory mieszane, w tym wybory korespondencyjne, dają ogromne możliwości manipulowania wynikiem wyborczym. Na każdym etapie dystrybucji kart, głosowania i liczenia głosów mogą mieć miejsce fałszerstwa, które będą bardzo trudne do wykrycia.
W sytuacji przesunięcia zapowiadanego przez rząd terminu wyborów, deklarujemy gotowość działania według oficjalnie podanych planów oraz naszych procedur. Zdajemy sobie również sprawę, że formuła wyborów może ulegać zmianie, dlatego nasi informatycy dokładać będą wszelkich starań aby system odpowiadał modelowi, jaki zostanie ustalony przez Rząd RP.

Jak możemy zapobiec fałszerstwom wyborczym?

1) Przede wszystkim poprzez rejestrację w systemie pilnujwyborow.pl i głosowanie internetowe! Po oficjalnym oddaniu głosu, prawdopodobnie metodą korespondencyjną, system pilnujwoborow.pl umożliwi nam potwierdzenie naszego wyboru. Naszym celem jest zliczenie poszczególnych oddanych głosów w wyborach prezydenckich i porównanie wyników z danymi zebranymi przez PKW z poszczególnych komisji wyborczych. Rejestracji w systemie pilnujwyborow.pl można dokonać już teraz! Każdy Polak, niezależnie od swoich preferencji politycznych może internetowo oddać głos w naszym systemie .

2) Kontrola wyborów – to opcja przede wszystkim dla osób, które są już zgłoszone na członków obwodowych komisji wyborczych oraz dla osób, które z ramienia pilnujwyborow.pl staną się mężami zaufania i wejdą do komisji wyborczych na podstawie otrzymanych od nas dokumentów. Celem jest dopilnowanie, aby proces wyborczy przebiegał zgodnie z zasadami a także pobranie protokołu wyborczego i wpisanie do systemu danych z protokołu za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Prosimy zatem, aby już dziś zarejestrować się.

Jak to działa?

Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi materiałami szkoleniowymi na stronie pilnujwyborow.pl oraz z naszymi filmami, w których mówimy o tym, dlaczego warto zaangażować się w inicjatywę pilnujwyborow.pl.

Jak pomóc, jeśli nie mogą być Państwo z nami 28 czerwca
(lub w innym, wyznaczonym przez Rząd, terminie)?

Przede wszystkim prosimy o oddanie głosu w internetowym systemie pilnujwyborów.pl

Jeżeli nie są Państwo w stanie wesprzeć akcji swoją fizyczną obecnością w OKW, będziemy wdzięczni za każdą inną formę pomocy.

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej inicjatywie. Dlatego też prosimy o upowszechnianie tej wiadomości wszelkimi możliwymi kanałami. Zachęcamy także do subskrybowania naszych profili społecznościowych oraz udostępnianie publikowanych tam materiałów na swoich profilach oraz w grupach mailingowych.

link do wydarzenia na

link do kanału

link do naszego

Treść smsa, który możesz rozesłać do znajomych SMS

Abyśmy mogli rozwijać i kontynuować zadania mające na celu zapobieganie fałszerstwom wyników wyborów, potrzebne są oczywiście środki finansowe. Dlatego też będziemy niezmiernie wdzięczni za finansowe wsparcie Fundacji Pilnuj Wyborów.  Nasze działania zakrojone są na szeroką skalę- pragniemy kontrolować również przyszłe wybory, które odbywać się będą w Polsce. Ponosimy koszty utrzymywania Fundacji, dlatego każda kwota, szczególnie jako zlecenie stałe, będzie dla nas dużą pomocą i pozwoli na przygotowanie się do przyszłych wyborów.

Jeszcze raz prosimy o zaangażowanie i rejestrację do systemu pilnujwyborow.pl

Z poważaniem,
Łukasz Fomicz, Krajowy Koordynator Inicjatywy pilnujwyborow.pl

Według wielu analityków bez pilnujwyborów.pl nie byłoby żadnej siły alternatywnej
w Polskim parlamencie – wyraźnie to pokazują ostatnie wyniki Konfederacji.

PilnujWyborow.pl – ZADANIE ZOSTAŁO WYKONANE❗️? Ale… Misja wciąż trwa❗️ Zachęcamy wszystkich, aby JUŻ TERAZ zapisywali…

Opublikowany przez Pilnuj Wyborów Poniedziałek, 14 października 2019